NewsSports

Today’s Match and Time: Women’s Final, Pre Season, and More

Today’s Match and Time: Women’s Final, Pre Season, and More

AFRICA: African Championship Women – Play Offs

22:00Morocco W – South Africa W -:-

EUROPE: Euro Women – Play Offs

21:00France W – Netherlands W -:-

AFRICA: African Nations Championship – Qualification

15:00Malawi – Zimbabwe -:-
15:00Seychelles – Madagascar -:-
15:00Somalia – Tanzania -:-
18:00Botswana – Eswatini -:-
21:00Gambia – Guinea Bissau -:-

WORLD: Club Friendly

02:00Olimpia (Hon) – Miami United (Usa) 5:1
05:00Juventus (Ita) – Guadalajara Chivas (Mex) 2:0
09:00Chernomorets Burgas (Bul) – Chernomorets Balchik (Bul) -:-
88′CSC Dumbravita (Rou) – Ghiroda & Giarmata Vii (Rou) 0:1
90+’Soroksar (Hun) – Vasas (Hun) 1:2
81′Unirea Dej (Rou) – CFR Cluj II (Rou) 1:0
45+’Brno B (Cze) – Velke Mezirici (Cze) 1:0
45+’Elche (Esp) – Leganes (Esp) 0:1
10:00Kolin (Cze) – Benesov (Cze) -:-
10:00Mosonmagyarovari TE (Hun) – MTK Budapest II (Hun) -:-
45+’Ostroda (Pol) – Concordia Elblag (Pol) 2:1
45+’Rosice (Cze) – Blansko (Cze) 0:0
Half TimeSelimbar (Rou) – Viitorul Tg. Jiu (Rou) 1:0
45+’S. Wola (Pol) – Czarni Polaniec (Pol) 1:0
31′Granada CF (Esp) – Linares (Esp) 1:0
31′Hodonin (Cze) – Slovacko B (Cze) 0:0
31′Trinec (Cze) – Opava (Cze) 0:0
31′Vyskov (Cze) – Znojmo (Cze) 0:0
16′Admira Prague (Cze) – Teplice B (Cze) 1:0
16′FK Frydek-Mistek (Cze) – SK Hranice (Cze) 0:0
16′FK Pardubice (Cze) – Vlasim (Cze) 0:0
16′Kromeriz (Cze) – Sigma Olomouc B (Cze) 0:0
10:30Legnica 2 (Pol) – Sleza Wroclaw (Pol) -:-
10:30Portimonense (Por) – Braga (Por) -:-
16′Zizkov (Cze) – Sparta Prague B (Cze) 2:0
16′Zlin (Cze) – Prostejov (Cze) 0:1
11:00BKS Sparta Katowice (Pol) – Pawlowice (Pol) -:-
11:00CancelledBudaorsi SC (Hun) – Tiszakecske (Hun) -:-
11:00Chrudim (Cze) – Hradec Kralove (Cze) -:-
11:00FK Ceska Lipa (Cze) – Brozany (Cze) -:-
11:00Gwarek Tarnowskie Gory (Pol) – Rozwoj Katowice (Pol) -:-
11:00Neratovice (Cze) – Povltavska FA (Cze) -:-
11:00Ostrowiec Swietokrzyski (Pol) – Unia Tarnow (Pol) -:-
11:00Paks (Hun) – Kozarmisleny SE (Hun) -:-
11:30Arouca (Por) – Chaves (Por) -:-
11:30Moreirense (Por) – Nacional (Por) -:-
11:30Rio Ave (Por) – Santa Clara (Por) -:-
11:30Vizela (Por) – Academico Viseu (Por) -:-
11:45Manchester Utd (Eng) – Aston Villa (Eng) -:-
12:00Academica (Por) – Varzim (Por) -:-
12:00BK Frem (Den) – Bronshoj (Den) -:-
12:00Bonner (Ger) – Asteras Tripolis (Gre) -:-
12:00FA 2000 (Den) – Hellerup (Den) -:-
12:00Omonia (Cyp) – Giannina (Gre) -:-
12:00R. Oviedo (Esp) – Eibar (Esp) -:-
12:00Stuttgart II (Ger) – Offenbach (Ger) -:-
12:00Urawa Reds (Jpn) – Paris SG (Fra) -:-
13:00Altglienicke (Ger) – Staaken (Ger) -:-
13:00Cambridge Utd (Eng) – Hull (Eng) -:-
13:00Fernwald (Ger) – Schott Mainz (Ger) -:-
13:00Gyirmot (Hun) – Ostrava B (Cze) -:-
13:00Hannover II (Ger) – Halberstadt (Ger) -:-
13:00Holbaek (Den) – Roskilde (Den) -:-
13:00Kolding IF (Den) – Holstein Kiel II (Ger) -:-
13:00Lichtenberg (Ger) – Hansa Rostock II (Ger) -:-
13:00Neubrandenburg (Ger) – Greifswald (Ger) -:-
13:00Swindon (Eng) – Cardiff (Wal) -:-
13:00Tranmere (Eng) – Huddersfield (Eng) -:-
13:00Zawisza (Pol) – LKS Lodz II (Pol) -:-
13:30Irvine Meadow (Sco) – Dumbarton (Sco) -:-
13:30TuS Koblenz (Ger) – Eddersheim (Ger) -:-
14:00Barrow (Eng) – Salford (Eng) -:-
14:00CancelledBeaconsfield Town (Eng) – Oxford City (Eng) -:-
14:00Bedford (Eng) – Wealdstone (Eng) -:-
14:00Bergisch Gladbach (Ger) – SSVg Velbert (Ger) -:-
14:00Blackfield & Langley (Eng) – Bashley (Eng) -:-
14:00Bradford Town (Eng) – Larkhall (Eng) -:-
14:00Derby (Eng) – Leicester (Eng) -:-
14:00CancelledEvesham (Eng) – North Leigh (Eng) -:-
14:00Grimma (Ger) – Meuselwitz (Ger) -:-
14:00Hertford (Eng) – Northwood (Eng) -:-
14:00Hoffenheim II (Ger) – Walldorf (Ger) -:-
14:00Hythe & Dibden (Eng) – Lymington (Eng) -:-
14:00Jena (Ger) – Kassel (Ger) -:-
14:00Jong AZ (Ned) – AFC (Ned) -:-
14:00Mainz II (Ger) – Worms (Ger) -:-
14:00MTK Budapest (Hun) – Aluminij (Slo) -:-
14:00Neuhof (Ger) – FSV Frankfurt (Ger) -:-
14:00CancelledNew Milton Town (Eng) – Bashley (Eng) -:-
14:00Oss (Ned) – TEC (Ned) -:-
14:00Phoenix (Eng) – Walthamstow (Eng) -:-
14:00Plauen (Ger) – Chemie Leipzig (Ger) -:-
14:00Royston (Eng) – Potters Bar (Eng) -:-
14:00Sparta Lichtenberg (Ger) – Blau Weiss Berlin (Ger) -:-
14:00CancelledVoska Sport (Mkd) – Teteks (Mkd) -:-
14:00CancelledWalton Casuals (Eng) – Potters Bar (Eng) -:-
14:00CancelledWorksop (Eng) – Belper Town (Eng) -:-
14:30G.A. Eagles (Ned) – Roda (Ned) -:-
14:30Gaziantep (Tur) – Eyupspor (Tur) -:-
14:30Heracles (Ned) – OFI Crete (Gre) -:-
15:00Ajax (Ned) – Eintracht Frankfurt (Ger) -:-
15:00Alfreton (Eng) – Anstey Nomads (Eng) -:-
15:00Bahlinger (Ger) – Offenburger FV (Ger) -:-
15:00Carrick Rangers (Nir) – Banbridge (Nir) -:-
15:00CancelledChemnitzer (Ger) – Slavia Prague B (Cze) -:-
15:00Connahs Q. (Wal) – Wingate & Finchley (Eng) -:-
15:00De Treffers (Ned) – OSS ’20 (Ned) -:-
15:00Loughgall (Nir) – Linfield (Nir) -:-
15:00Lubeck (Ger) – Luckenwalde (Ger) -:-
15:00Ludwigsfelder (Ger) – TB Berlin (Ger) -:-
15:00Moyola (Nir) – Dungannon (Nir) -:-
15:00Newry City (Nir) – Newington Youth (Nir) -:-
15:00Skegness Town (Eng) – Nuneaton (Eng) -:-
15:00South Shields (Eng) – Scarborough (Eng) -:-
15:00Sparta Rotterdam (Ned) – Beerschot VA (Bel) -:-
15:30Augsburg (Ger) – Rennes (Fra) -:-
15:30B. Monchengladbach (Ger) – Real Sociedad (Esp) -:-
15:30Bochum (Ger) – Antalyaspor (Tur) -:-
15:30Colwyn Bay (Wal) – Flint (Wal) -:-
15:30Hoffenheim (Ger) – Verona (Ita) -:-
15:30Stuttgart (Ger) – Valencia (Esp) -:-
15:30Valenciennes (Fra) – Boulogne (Fra) -:-
16:00Accrington (Eng) – Sunderland (Eng) -:-
16:00AFC Wimbledon (Eng) – Oxford Utd (Eng) -:-
16:00Aldershot (Eng) – Crawley (Eng) -:-
16:00Altrincham (Eng) – Stockport County (Eng) -:-
16:00Banbury (Eng) – North Leigh (Eng) -:-
16:00Barnet (Eng) – MK Dons (Eng) -:-
16:00Barnsley (Eng) – Sheffield Utd (Eng) -:-
16:00Birmingham (Eng) – Rayo Vallecano (Esp) -:-
16:00Bolton (Eng) – Huddersfield (Eng) -:-
16:00Bournemouth (Eng) – Bristol City (Eng) -:-
16:00Bowers & Pitsea (Eng) – Canvey (Eng) -:-
16:00Bromsgrove (Eng) – Hemel Hempstead (Eng) -:-
16:00Celtic (Sco) – Norwich (Eng) -:-
16:00Charlton (Eng) – Swansea (Wal) -:-
16:00Cheltenham (Eng) – Northampton (Eng) -:-
16:00Chesterfield (Eng) – Bradford City (Eng) -:-
16:00Clitheroe (Eng) – Fleetwood U23 (Eng) -:-
16:00Colchester (Eng) – Ebbsfleet (Eng) -:-
16:00Coleraine (Nir) – Ballinamallard (Nir) -:-
16:00Crewe (Eng) – Rotherham (Eng) -:-
16:00CancelledCrusaders (Nir) – Institute (Nir) -:-
16:00Dag & Red (Eng) – Leyton Orient (Eng) -:-
16:00Dartford (Eng) – Boreham Wood (Eng) -:-
16:00Daventry (Eng) – AFC Rushden & Diamonds (Eng) -:-
16:00CancelledDordrecht (Ned) – Al Rayyan (Qat) -:-
16:00Dundela (Nir) – Glentoran (Nir) -:-
16:00Evesham (Eng) – Stourbridge (Eng) -:-
16:00Farsley (Eng) – FC Halifax (Eng) -:-
16:00FC United (Eng) – Doncaster (Eng) -:-
16:00Fleetwood (Eng) – Dundee Utd (Sco) -:-
16:00Folkestone (Eng) – Maidstone (Eng) -:-
16:00Forest Green (Eng) – Newport (Wal) -:-
16:00Glossop (Eng) – Ashton Utd (Eng) -:-
16:00Gloucester (Eng) – Bath (Eng) -:-
16:00Halesowen (Eng) – Leamington (Eng) -:-
16:00Harrogate (Eng) – Gateshead (Eng) -:-
16:00Hearts (Sco) – Stoke (Eng) -:-
16:00Hendon (Eng) – St. Albans (Eng) -:-
16:00Hungerford (Eng) – Maidenhead (Eng) -:-
16:00H&W Welders (Nir) – Ballymena (Nir) -:-
16:00Institute (Nir) – Derry City (Irl) -:-
16:00Leatherhead (Eng) – Dorking (Eng) -:-
16:00Limavady (Nir) – Ballymena (Nir) -:-
16:00Lincoln (Eng) – Blackburn (Eng) -:-
16:00Luton (Eng) – West Ham (Eng) -:-
16:00Macclesfield (Eng) – York (Eng) -:-
16:00Margate (Eng) – Tonbridge (Eng) -:-
16:00Merthyr Town (Wal) – City Of Liverpool (Eng) -:-
16:00Met. Police (Eng) – Horsham FC (Eng) -:-
16:00Millwall (Eng) – Ipswich (Eng) -:-
16:00Morecambe (Eng) – Carlisle (Eng) -:-
16:00Nantes (Fra) – Lorient (Fra) -:-
16:00Needham Market (Eng) – Maldon & Tiptree (Eng) -:-
16:00Oldham (Eng) – Mansfield (Eng) -:-
16:00Ostrava (Cze) – Karvina (Cze) -:-
16:00Oxford City (Eng) – Brackley Town (Eng) -:-
16:00Peterborough Sports (Eng) – Stevenage (Eng) -:-
16:00Poole (Eng) – Wimborne (Eng) -:-
16:00Portchester (Eng) – Havant & W (Eng) -:-
16:00Portsmouth (Eng) – Coventry (Eng) -:-
16:00Preston (Eng) – Leicester (Eng) -:-
16:00QPR (Eng) – Crystal Palace (Eng) -:-
16:00Rangers (Sco) – Tottenham (Eng) -:-
16:00Reading (Eng) – Brighton (Eng) -:-
16:00Rochdale (Eng) – Port Vale (Eng) -:-
16:00RWDM 47 (Bel) – Al Rayyan (Qat) -:-
16:00Salisbury (Eng) – Sholing (Eng) -:-
16:00Shildon (Eng) – Marske (Eng) -:-
16:00Slavia Prague B (Cze) – Kvitkovice (Cze) -:-
16:00Solihull Moors (Eng) – Walsall (Eng) -:-
16:00Southend (Eng) – Gillingham (Eng) -:-
16:00Spennymoor (Eng) – Coalville (Eng) -:-
16:00Sporting Khalsa (Eng) – Alvechurch (Eng) -:-
16:00St. Ives (Eng) – Harborough (Eng) -:-
16:00Stotfold (Eng) – Hitchin (Eng) -:-
16:00Strasbourg (Fra) – Freiburg (Ger) -:-
16:00Sutton Coldfield (Eng) – Stafford (Eng) -:-
16:00Sutton (Eng) – Bromley (Eng) -:-
16:00Telstar (Ned) – Graafschap (Ned) -:-
16:00Torquay (Eng) – Exeter (Eng) -:-
16:00Watford (Eng) – Southampton (Eng) -:-
16:00West Brom (Eng) – Hertha Berlin (Ger) -:-
16:00West Essex FC (Eng) – Romania (Eng) -:-
16:00Weston-super-Mare (Eng) – Weymouth (Eng) -:-
16:00Wigan (Eng) – Sheffield Wed (Eng) -:-
16:00Willem II (Ned) – Lyon (Fra) -:-
16:00Wolfsburg (Ger) – Brentford (Eng) -:-
16:00Worksop (Eng) – Chesterfield U23 (Eng) -:-
16:00Worthing (Eng) – Swindon (Eng) -:-
16:00Yeovil (Eng) – Plymouth (Eng) -:-
16:30Flieden (Ger) – Fulda-Lehnerz (Ger) -:-
16:30Hatayspor (Tur) – Umraniyespor (Tur) -:-
16:30Karbach (Ger) – Friesdorf (Ger) -:-
16:30Vizela (Por) – Feirense (Por) -:-
17:00Angers (Fra) – St Etienne (Fra) -:-
17:00Atalanta (Ita) – Como (Ita) -:-
17:00Breda (Ned) – Eindhoven FC (Ned) -:-
17:00Brno (Cze) – Jihlava (Cze) -:-
17:00Caen (Fra) – Versailles (Fra) -:-
17:00Erfurt (Ger) – Steinbach Haiger (Ger) -:-
17:00FeralpiSalo (Ita) – Parma (Ita) -:-
17:00Fiorentina (Ita) – Triestina (Ita) -:-
17:00Grenoble (Fra) – Red Star (Fra) -:-
17:00CancelledGroningen (Ned) – Werder Bremen (Ger) -:-
17:00Guingamp (Fra) – Brest (Fra) -:-
17:00Lisen (Cze) – Hostoun (Cze) -:-
17:00Mainz (Ger) – Ath Bilbao (Esp) -:-
17:00Peterborough (Eng) – Hull (Eng) -:-
17:00Rulzheim (Ger) – Dudenhofen (Ger) -:-
17:00Union Berlin (Ger) – Nottingham (Eng) -:-
17:00Wisla Strumien (Pol) – Pawlowice (Pol) -:-
17:30Gubbio (Ita) – AS Roma U19 (Ita) -:-
17:30Nimes (Fra) – UNFP (Fra) -:-
17:30Ohrid (Mkd) – Egnatia (Alb) -:-
17:30Pelister (Mkd) – Tikves (Mkd) -:-
18:00Avranches (Fra) – Rouen (Fra) -:-
18:00Belasica (Mkd) – Kozuf Gevgelija (Mkd) -:-
18:00Benevento (Ita) – Cosenza (Ita) -:-
18:00Borec (Mkd) – Sasa (Mkd) -:-
18:00Bregalnica Stip (Mkd) – Akademija Pandev (Mkd) -:-
18:00Brescia (Ita) – Sampdoria (Ita) -:-
18:00Clermont (Fra) – Rodez (Fra) -:-
18:00Frosinone (Ita) – Bari (Ita) -:-
18:00Laval (Fra) – Cholet (Fra) -:-
18:00Le Puy (Fra) – Andrezieux (Fra) -:-
18:00Metz (Fra) – Sochaux (Fra) -:-
18:00Montevarchi (Ita) – Ternana (Ita) -:-
18:00Paks (Hun) – Pecsi MFC (Hun) -:-
18:00Paris FC (Fra) – AC Ajaccio (Fra) -:-
18:00Pobeda (Mkd) – Struga (Mkd) -:-
18:00PSV (Ned) – Betis (Esp) -:-
18:00Sedan (Fra) – Hesperange (Lux) -:-
18:00Trabzonspor (Tur) – Torino (Ita) -:-
18:00Ujpest (Hun) – Szentlorinc (Hun) -:-
18:00Valenciennes (Fra) – Dunkerque (Fra) -:-
18:00Vardar (Mkd) – FK Skopje (Mkd) -:-
18:00Villefranche (Fra) – Annecy (Fra) -:-
18:00Voska Sport (Mkd) – Karaorman (Mkd) -:-
18:00Zalaegerszegi (Hun) – AC Milan (Ita) -:-
18:30Lens (Fra) – Inter (Ita) -:-
18:30Mosta (Mlt) – Gudja (Mlt) -:-
18:30Orleans (Fra) – Chateauroux (Fra) -:-
18:30Sirens (Mlt) – Valletta (Mlt) -:-
19:00Alaves (Esp) – CF Intercity (Esp) -:-
19:00Amiens (Fra) – Quevilly Rouen (Fra) -:-
19:00Auxerre (Fra) – Troyes (Fra) -:-
19:00Bastia (Fra) – Martigues (Fra) -:-
19:00Besiktas (Tur) – Wolves (Eng) -:-
19:00Burgos CF (Esp) – Valladolid (Esp) -:-
19:00Dugopolje (Cro) – HNK Zadar (Cro) -:-
19:00FC Cartagena SAD (Esp) – Gijon (Esp) -:-
19:00G.A. Eagles (Ned) – Jong Utrecht (Ned) -:-
19:00Lierse K. (Bel) – Helmond (Ned) -:-
19:00Lille (Fra) – Las Palmas (Esp) -:-
19:00Malaga (Esp) – Cadiz CF (Esp) -:-
19:00Montpellier (Fra) – Toulouse (Fra) -:-
19:00Olbia (Ita) – Cagliari (Ita) -:-
19:00Pau FC (Fra) – Niort (Fra) -:-
19:00Racing Santander (Esp) – Leonesa (Esp) -:-
19:00Vasas (Hun) – DVTK (Hun) -:-
19:30Atletico Arteixo (Esp) – Dep. La Coruna (Esp) -:-
19:30Calahorra (Esp) – Osasuna B (Esp) -:-
19:30Francs Borains (Bel) – Deinze (Bel) -:-
19:30Lleida (Esp) – Zaragoza (Esp) -:-
19:30Osasuna (Esp) – Huesca (Esp) -:-
19:30Ourense CF (Esp) – Lugo (Esp) -:-
19:30San Sebastian Reyes (Esp) – Rayo Majadahonda (Esp) -:-
19:30SD Logrones (Esp) – Mirandes (Esp) -:-
20:00Almeria (Esp) – Cordoba (Esp) -:-
20:00AS Roma (Ita) – Nice (Fra) -:-
20:00Macva (Srb) – Zvezdara (Srb) -:-
20:00Paris FC (Fra) – Creteil (Fra) -:-
20:15Vukovar 1991 (Cro) – Dubrava (Cro) -:-
20:30Sliema (Mlt) – Tarxien (Mlt) -:-
21:00FC Porto (Por) – Monaco (Fra) -:-

Check and Confirm: How much is Dollar to Naira   Pounds to Naira today

👍Advertise your business on InfoGuideNigeria.com!

From just N4,999 per month, you can advertise your products and services to over 1,500,000 users on our website. Click here to read more.

👇👇👇👇👇

Information is Power!

Don’t miss any valuable information or opportunity that can change your life, business, and family positively and permanently.

👇👇👇👇👇

Click Here to Join our Google Group 

For Latest updates on News, Jobs & Business Ideas, and Opportunities.




Copyright Warning!

Contents on this website may not be republished, reproduced, or redistributed either in whole or in part without due permission or acknowledgment.
.
Proper acknowledgment includes, but not limited to (a) LINK BACK TO THE ARTICLE in the case of re-publication on online media, (b) Proper referencing in the case of usage in research, magazine, brochure, or academic purposes,.
.
All contents are protected by the Digital Millennium Copyright Act 1996 (DMCA).
.

The images, except where otherwise indicated, are taken directly from the web, if some images were inserted by mistake violating the copyright, please contact the administrator for immediate removal.

.
We publish all content with good intentions. If you own this content & believe your copyright was violated or infringed, please contact us  for immediate removal.




🤑 Start Making Money from home today!

👉 Get the correct FREE FOOTBALL PREDICTION TIPS and Guides today. Click here

.

🤑 Make Money now!

👉 Make money writing for us. Apply for Freelance writing jobs in Nigeria.

👉 Make Money as InfoGuideNigeria Advertising Agents, read more here

.

Emediong Ekpe

Emediong Ekpe is a graduate of English. A professional Sports journalist/analyst, and a spoken word artist. He is passionate about decimating information and putting smiles on people's faces via news writing.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button

It looks like you're using an ad blocker!

This website InfoGuideNigeria.com is maintained by the advertising revenue and we noticed you have ad-blocking enabled. Please disable Ad-Blocker