fbpx
NewsSports

Today’s Match and Time: League Football Returns

ENGLAND: Premier League

13:30Liverpool – Chelsea -:-
16:00Bournemouth – Nottingham -:-
16:00Leicester – Brighton -:-
16:00Southampton – Aston Villa -:-
16:00West Ham – Everton -:-
18:30Crystal Palace – Newcastle -:-Information Guide Nigeria

GERMANY: Bundesliga

15:30Bochum – Hertha Berlin -:-
15:30Eintracht Frankfurt – Schalke -:-
15:30Stuttgart – Mainz -:-
15:30Union Berlin – Hoffenheim -:-
15:30Wolfsburg – Freiburg -:-
18:30FC Koln Werder Bremen -:-

👉 Relocate to Canada Today!

Live, Study and Work in Canada. No Payment is Required! Hurry Now click here to Apply >> Immigrate to Canada

ITALY: Serie A

15:00Verona – Lecce -:-
18:00Salernitana – Napoli -:-
20:45Fiorentina – Torino -:-

NETHERLANDS: Eredivisie

18:45Nijmegen – FC Emmen -:-
20:00Cambuur – Sparta Rotterdam -:-
20:00PSV – Vitesse -:-
21:00Waalwijk – G.A. Eagles -:-

SPAIN: LaLiga

14:00Rayo Vallecano – Real Sociedad -:-
16:15Espanyol – Betis -:-
18:30Atl. Madrid – Valladolid -:-
21:00Sevilla – Cadiz CF -:-

AFRICA: African Nations Championship

20:00Libya – Ethiopia -:-
20:00Mozambique – Algeria -:-

ENGLAND: Championship

13:30Coventry – Norwich -:-
16:00Birmingham – Preston -:-
16:00Blackpool – Huddersfield -:-
16:00Bristol City – Blackburn -:-
16:00Cardiff – Millwall -:-
16:00QPR – Swansea -:-
16:00Stoke – Reading -:-
16:00Watford – Rotherham -:-
16:00Wigan – Luton -:-

ENGLAND: League One

16:00Barnsley – Accrington -:-
16:00Bristol Rovers – Wycombe -:-
16:00Derby – Bolton -:-
16:00Forest Green – MK Dons -:-
16:00Lincoln – Burton -:-
16:00Morecambe – Port Vale -:-
16:00Oxford Utd – Ipswich -:-
16:00Peterborough – Charlton -:-
16:00Plymouth – Cheltenham -:-
16:00Portsmouth – Exeter -:-
16:00Sheffield Wed – Fleetwood -:-
16:00Shrewsbury – Cambridge Utd -:-

ENGLAND: League Two

16:00Barrow – Salford -:-
16:00Bradford City – Carlisle -:-
16:00Colchester – Gillingham -:-
16:00Crewe – Stockport County -:-
16:00Doncaster – Tranmere -:-
16:00Grimsby – Harrogate -:-
16:00Hartlepool – Rochdale -:-
16:00Newport – AFC Wimbledon -:-
16:00Northampton – Mansfield -:-
16:00Stevenage – Leyton Orient -:-
16:00Sutton – Crawley -:-
16:00Walsall – Swindon -:-

ENGLAND: National League

16:00Boreham Wood – Torquay -:-
16:00Bromley – Aldershot -:-
16:00Eastleigh – York City -:-
16:00FC Halifax – Wealdstone -:-
16:00Gateshead – Dorking -:-
16:00Maidenhead – Dag & Red -:-
16:00Maidstone – Wrexham -:-
16:00Oldham – Southend -:-
16:00Solihull Moors – Scunthorpe -:-
16:00Woking – Barnet -:-
16:00Yeovil – Altrincham -:-
18:20Chesterfield – Notts Co -:-

ENGLAND: National League North

16:00Banbury – Darlington -:-
16:00Buxton – Hereford -:-
16:00Chester – Peterborough Sports -:-
16:00Chorley – Boston Utd -:-
16:00Farsley – Brackley Town -:-
16:00Gloucester – Blyth -:-
16:00Kettering – Curzon Ashton -:-
16:00Kidderminster – Bradford PA -:-
16:00King’s Lynn – AFC Telford -:-
16:00Scarborough – AFC Fylde -:-
16:00Southport – Alfreton -:-
16:00PostponedSpennymoor – Leamington -:-NYSC portal

Other Top Football News:

ENGLAND: National League South

16:00Braintree – Bath -:-
16:00Chippenham – Worthing -:-
16:00Concord – Oxford City -:-
16:00Dartford – Taunton -:-
16:00Dover – Havant & W -:-
16:00Eastbourne Boro – Hungerford -:-
16:00Farnborough – Ebbsfleet -:-
16:00Hampton & Richmond – Tonbridge -:-
16:00Slough – Dulwich Hamlet -:-
16:00St. Albans – Cheshunt -:-
16:00Welling – Hemel Hempstead -:-
16:00Weymouth – Chelmsford -:-

ENGLAND: NPL Premier Division

16:00Ashton Utd – Belper Town -:-
16:00Bamber Bridge – Morpeth -:-
16:00Gainsborough – Marine -:-
16:00Hyde – Stafford -:-
16:00Liversedge – Lancaster -:-
16:00Marske – Warrington Rylands -:-
16:00Matlock – Guiseley -:-
16:00Nantwich – Stalybridge -:-
16:00Radcliffe – Atherton -:-
16:00South Shields – FC United -:-
16:00Warrington – Whitby -:-

ENGLAND: Southern League Central Division

15:00Tamworth – Hednesford -:-
16:00Alvechurch – Royston -:-
16:00Barwell – Basford -:-
16:00Bedford – Nuneaton -:-
16:00Bromsgrove – AFC Rushden & Diamonds -:-
16:00Coalville – Hitchin -:-
16:00Needham Market – Redditch -:-
16:00Rushall – Kings Langley -:-
16:00St. Ives – Ilkeston -:-
16:00Stourbridge – Mickleover -:-
16:00Stratford – Leiston -:-

ENGLAND: Southern League South Division

16:00Chesham – Weston-super-Mare -:-
16:00Hanwell Town – North Leigh -:-
16:00Harrow – Dorchester -:-
16:00Hartley Wintney – Beaconsfield Town -:-
16:00Hayes & Yeading – Bracknell -:-
16:00Poole – Met. Police -:-
16:00Salisbury – Gosport -:-
16:00Swindon S – Plymouth Parkway -:-
16:00Tiverton – Hendon -:-
16:00Truro – Merthyr Town -:-
16:00Winchester – Yate Town -:-

ENGLAND: Isthmian League Premier Division

16:00Aveley – Cray Wanderers -:-
16:00Billericay – Kingstonian -:-
16:00Bishop’s Stortford – Canvey -:-
16:00Bognor Regis – Margate -:-
16:00Carshalton – Bowers & Pitsea -:-
16:00Folkestone – Haringey -:-
16:00Hastings – Enfield Town -:-
16:00Herne Bay – Corinthian-Casuals -:-
16:00Lewes – Brightlingsea -:-
16:00Potters Bar – Horsham FC -:-
16:00Wingate & Finchley – Hornchurch -:-

ENGLAND: Premier League U18

12:00Aston Villa U18 – Leicester U18 -:-
12:00Manchester Utd U18 – Liverpool U18 -:-
12:30Everton U18 – Wolves U18 -:-
13:00Southampton U18 – West Brom U18 -:-
13:30Manchester City U18 – Nottingham U18 -:-
13:30Sunderland U18 – Blackburn U18 -:-

ENGLAND: FA Youth Cup

14:00Burnley U18 – West Ham U18 -:-

ENGLAND: Women’s Super League

12:30Manchester City W – Aston Villa W -:-

WORLD: Club Friendly

01:30Penarol (Uru) – Union de Santa Fe (Arg) -:-
09:00Mlada Boleslav B (Cze) Zbuzany (Cze) -:-
10:00Dnipro-1 (Ukr) – Pyunik Yerevan (Arm) -:-
10:00Dubrava (Cro) – Kustosija (Cro) -:-
10:00Energetik-BGU (Blr) – Slutsk (Blr) -:-
10:00FK Frydek-Mistek (Cze) – Gornik Z. 2 (Pol) -:-
10:00Lisen (Cze) – Prostejov (Cze) -:-
10:00Motorlet Prague (Cze) – Meteor Prague (Cze) -:-
10:00Pardubice B (Cze) – Letohrad (Cze) -:-
10:00Schattendorf (Aut) – Kottingbrunn (Aut) -:-
10:00Sepsi Sf. Gheorghe 2 (Rou) – FC Brasov (Rou) -:-
10:00Sigma Olomouc B (Cze) – Unicov (Cze) -:-
10:00SK Kladno (Cze) – Horovice (Cze) -:-
10:15Pisek (Cze) – Dukla Prague (Cze) -:-
10:15Slovacko B (Cze) – Znojmo (Cze) -:-
10:30Trebisov (Svk) – Bardejov (Svk) -:-
10:30Uhersky Brod (Cze) – Vyskov (Cze) -:-
10:45Hutnik Krakow (Pol) – S. Rzeszow (Pol) -:-
11:00Arsenal Dzyarzhynsk (Blr) – Smorgon (Blr) -:-
11:00Bielsko-Biala (Pol) – GKS Jastrzebie (Pol) -:-
11:00Botev Plovdiv II (Bul) – CSKA Sofia II (Bul) -:-
11:00Budaorsi SC (Hun) – Kelen (Hun) -:-
11:00Chrudim (Cze) – Vlasim (Cze) -:-
11:00Dun. Streda (Svk) – Kosice (Svk) -:-
11:00FC Gomel (Blr) – Belshina (Blr) -:-
11:00CancelledFK Pardubice (Cze) – Banska Bystrica (Svk) -:-
11:00Heiligenkreuz (Aut) – ATSV Wolfsberger (Aut) -:-
11:00Hillerod (Den) – Vanlose (Den) -:-
11:00Isloch (Blr) – BATE (Blr) -:-
11:00Jihlava (Cze) – Zivanice (Cze) -:-
11:00Kecskemeti TE (Hun) – Csakvari (Hun) -:-
11:00Kosice (Svk) – L. Mikulas (Svk) -:-
11:00LKS Belk (Pol) – Pawlowice (Pol) -:-
11:00Middelfart (Den) – Fredericia (Den) -:-
11:00Motor Lublin (Pol) – Ostrowiec Swietokrzyski (Pol) -:-
11:00Myjava (Svk) – Skalica (Svk) -:-
11:00Opava (Cze) – Povazska Bystrica (Svk) -:-
11:00Plzen B (Cze) – Klatovy (Cze) -:-
11:00Polonia Bytom (Pol) – Drama Zbroslawice (Pol) -:-
11:00Ruch Chorzow (Pol) – Skra (Pol) -:-
11:00Samorin (Svk) – Mosonmagyarovari TE (Hun) -:-
11:00Sered (Svk) – Puchov (Svk) -:-
11:00SJK (Fin) – Paide (Est) -:-
11:00Sleza Wroclaw (Pol) – LKS Lodz II (Pol) -:-
11:00Slovan Bratislava B (Svk) – Pohronie (Svk) -:-
11:00Tatabanya (Hun) – Ivancsa (Hun) -:-
11:00Termalica B-B. (Pol) – Korona Kielce (Pol) -:-
11:00Vitebsk (Blr) – Dnepr Mogilev (Blr) -:-
11:00Wisla Plock (Pol) – Michalovce (Svk) -:-
11:00Zilina B (Svk) – Ostrava B (Cze) -:-
11:30Hellerup (Den) – Nykobing (Den) -:-
11:30Levadia U21 (Est) – Flora U21 (Est) -:-
12:00BK Frem (Den) – Helsingor (Den) -:-
12:00Chojniczanka (Pol) – Stezyca (Pol) -:-
12:00Chrobry Glogow (Pol) – KKS Kalisz (Pol) -:-
12:00Hegelmann (Ltu) – Siauliai FA (Ltu) -:-
12:00Inter Turku (Fin) – Ekenas (Fin) -:-
12:00JaPS (Fin) – PEPO (Fin) -:-
12:00Lebring (Aut) – Leoben (Aut) -:-
12:00Lippstadt (Ger) – Hilden (Ger) -:-
12:00Mlada Boleslav (Cze) – Banska Bystrica (Svk) -:-
12:00Naestved (Den) – Roskilde (Den) -:-
12:00Nymburk (Cze) – Velim (Cze) -:-
12:00Paderborn II (Ger) – Wiedenbruck (Ger) -:-
12:00Pogon Siedlce (Pol) – Swit Mazowiecki (Pol) -:-
12:00Polkowice (Pol) – Pogon Szczecin II (Pol) -:-
12:00Schaffhausen (Sui) – Bruhl (Sui) -:-
12:00Schalke II (Ger) – SG Wattenscheid (Ger) -:-
12:00Shakhtyor Soligorsk (Blr) – Baranovici (Blr) -:-
12:00Shamrock Rovers (Irl) – Bray (Irl) -:-
12:00SV Donau (Aut) – Mauerwerk (Aut) -:-
12:30AFC Eskilstuna (Swe) – United Nordic (Swe) -:-
12:30Velvary (Cze) – Pribram (Cze) -:-
12:45AC Oulu (Fin) – KPV Kokkola (Fin) -:-
13:00AB Copenhagen (Den) – Tarnby (Den) -:-
13:00Besa 1976 (Mkd) – Teteks (Mkd) -:-
13:00Darmstadt (Ger) – Wil (Sui) -:-
13:00Din. Minsk (Blr) – Neman (Blr) -:-
13:00FC Gutersloh (Ger) – Maaslingen (Ger) -:-
13:00Gyor (Hun) – Zilina (Svk) -:-
13:00Haladas (Hun) – Ruzomberok (Svk) -:-
13:00Halmstad (Swe) – Oster (Swe) -:-
13:00Hannover (Ger) – Holstein Kiel (Ger) -:-
13:00HJK (Fin) – Haka (Fin) -:-
13:00Jihlava B (Cze) – Vrchovina (Cze) -:-
13:00Kalju (Est) – RFS (Lat) -:-
13:00LASK (Am) (Aut) – Donaufeld Wien (Aut) -:-
13:00Nordsjaelland (Den) – Odense (Den) -:-
13:00Oedt (Aut) – Amstetten (Aut) -:-
13:00Regensburg (Ger) – Vorwarts Steyr (Aut) -:-
13:00CancelledSlavia Prague B (Cze) – Zizkov (Cze) -:-
13:00SV Frauental (Aut) – Kalsdorf (Aut) -:-
13:00Trelleborg (Swe) – Landskrona (Swe) -:-
13:00Vasas (Hun) – Gyirmot (Hun) -:-
13:00Yantra Gabrovo (Bul) – Ludogorets II (Bul) -:-
13:30AIK (Swe) – Sollentuna (Swe) -:-
13:30Legion (Est) – Narva (Est) -:-
13:30Sleza Wroclaw (Pol) – Lechia Dzierzoniow (Pol) -:-
13:30St. Pauli (Ger) – Midtjylland (Den) -:-
13:30Sturm Graz (Aut) – Wisla Plock (Pol) -:-
13:30Zaglebie Sosnowiec (Pol) – S. Rzeszow (Pol) -:-
13:45FA 2000 (Den) – Holbaek (Den) -:-
13:45Ilves (Fin) – VPS (Fin) -:-
14:00Admira Prague (Cze) – Caslav (Cze) -:-
14:00Altach (Aut) – Stuttgart II (Ger) -:-
14:00A. Lustenau (Aut) – Aarau (Sui) -:-
14:00Angelholm (Swe) – Helsingborg (Swe) -:-
14:00Baumberg (Ger) – Eintracht Hohkeppel (Ger) -:-
14:00Beroe (Bul) – Rubin Kazan (Rus) -:-
14:00B. Monchengladbach II (Ger) – Hamburger SV II (Ger) -:-
14:00Brabrand (Den) – Thisted FC (Den) -:-
14:00Bremer (Ger) – Komet Arsten (Ger) -:-
14:00Brommapojkarna (Swe) – Djurgarden (Swe) -:-
14:00Drochtersen/Assel (Ger) – Werder Bremen II (Ger) -:-
14:00CancelledDun. Streda (Svk) – MTK Budapest (Hun) -:-
14:00Dusseldorf II (Ger) – Fortuna Koln (Ger) -:-
14:00CancelledFK Pardubice (Cze) – Zizkov (Cze) -:-
14:00FK Rostov (Rus) – Bunyodkor (Uzb) -:-
14:00CancelledFulda-Lehnerz (Ger) – Hanau (Ger) -:-
14:00Gleisdorf (Aut) – Sturm Graz (Am) (Aut) -:-
14:00Hennef (Ger) – Kaan-Marienborn (Ger) -:-
14:00Hohenems (Aut) – Dornbirn (Aut) -:-
14:00Jeddeloh (Ger) – Preussen Munster (Ger) -:-
14:00Jena (Ger) – Schweinfurt (Ger) -:-
14:00Kaiserslautern II (Ger) – Wiltz (Lux) -:-
14:00Kecskemeti TE (Hun) – Z. Moravce-Vrable (Svk) -:-
14:00Kilia Kiel (Ger) – Phonix Lubeck (Ger) -:-
14:00Klubi 04 (Fin) – PK-35 (Fin) -:-
14:00Lech Poznan (Pol) – Hansa Rostock (Ger) -:-
14:00Lok. Plovdiv (Bul) – FK Zorya Luhansk (Ukr) -:-
14:00Meerbusch (Ger) – Bocholt (Ger) -:-
14:00Mjallby (Swe) – Olympic (Swe) -:-
14:00Mladost (Srb) – Racing Luxembourg (Lux) -:-
14:00Motor Lublin (Pol) – Jagiellonia (Pol) -:-
14:00Oberhausen (Ger) – Straelen (Ger) -:-
14:00Odra Opole (Pol) – Slask Wroclaw 2 (Pol) -:-
14:00Offenbach (Ger) – Erfurt (Ger) -:-
14:00Pecsi MFC (Hun) – Paks (Hun) -:-
14:00Pirin Blagoevgrad (Bul) – Botev Vratsa (Bul) -:-
14:00Rapperswil (Sui) – Gossau (Sui) -:-
14:00Raufoss (Nor) – Ullern (Nor) -:-
14:00Riga FC (Lat) – Botev Plovdiv (Bul) -:-
14:00Sandecja Nowy S. (Pol) – Presov (Svk) -:-
14:00Shamrock Rovers (Irl) – Cobh Ramblers (Irl) -:-
14:00Shelbourne (Irl) – Bohemians (Irl) -:-
14:00CancelledSparta Brno (Cze) – Kvitkovice (Cze) -:-
14:00Sparta Brno (Cze) – Start Brno (Cze) -:-
14:00Sparta Prague (Cze) – Nurnberg (Ger) -:-
14:00Stomil Olsztyn (Pol) – Mlawa (Pol) -:-
14:00Traiskirchen (Aut) – SK Rapid Vienna (Am) (Aut) -:-
14:00Turkgucu Munchen (Ger) – Munich 1860 (Ger) -:-
14:00Wuppertaler (Ger) – FSV Frankfurt (Ger) -:-
14:00Xamax (Sui) – Biel (Sui) -:-
14:00Zhodino (Blr) – Slavia Mozyr (Blr) -:-
14:15FC Minsk (Blr) – Volna Pinsk (Blr) -:-
14:30Bellinzona (Sui) – Chiasso (Sui) -:-
14:30Bovinghausen (Ger) – Erkenschwick (Ger) -:-
14:30ND Gorica (Slo) – Grosuplje (Slo) -:-
14:30Radnicki Beograd (Srb) – Tabor Sezana (Slo) -:-
14:30Tasmania Berlin (Ger) – Berliner (Ger) -:-
14:30Thionville (Fra) – Differdange (Lux) -:-
15:00Bravo (Slo) – Slovacko (Cze) -:-
15:00Cork City (Irl) – Treaty United (Irl) -:-
15:00Crvena zvezda (Srb) – Koper (Slo) -:-
15:00Eisbachtal (Ger) – RW Koblenz (Ger) -:-
15:00Geestemunde (Ger) – Heeslinger (Ger) -:-
15:00Lausanne (Sui) – Thun (Sui) -:-
15:00Ujpest (Hun) – Podbrezova (Svk) -:-
15:30Berbourg (Lux) – Fola (Lux) -:-
15:30Tabasalu (Est) – FC Alliance (Est) -:-
15:30Tulevik (Est) – Tartu Welco (Est) -:-
16:00Bissen (Lux) – Dudelange (Lux) -:-
16:00Chlumec nad Cidlinou (Cze) – Vysoke Myto (Cze) -:-
16:00Eintracht Rheine (Ger) – Bersenbruck (Ger) -:-
16:00Furstenfeld (Aut) – Grazer AK (Aut) -:-
16:00Sogndal (Nor) – Floro (Nor) -:-
16:00Weindorf St. Anna (Aut) – Mettersdorf (Aut) -:-
16:00Wolfsberger AC (Aut) – Vancouver Whitecaps (Can) -:-
16:30Sturm Graz (Aut) – FK Vozdovac (Srb) -:-
17:00Athlone (Irl) – Shelbourne (Irl) -:-
17:00Sanfrecce Hiroshima (Jpn) – LASK (Aut) -:-
17:00Silkeborg (Den) – Vendsyssel (Den) -:-
17:00Skeid (Nor) – Frigg (Nor) -:-
17:30FC Tallinn (Est) – Viimsi JK (Est) -:-
17:30KaPa (Fin) – KTP (Fin) -:-
18:00BFA Vilnius (Ltu) – Dainava Alytus (Ltu) -:-
18:00Philadelphia Union (Usa) – Austin FC (Usa) -:-
19:30Legion U21 (Est) – Tallinna Kalev U21 (Est) -:-
20:00Portland Timbers (Usa) – Sporting Kansas City (Usa) -:-
22:00Los Angeles FC (Usa) – Real Salt Lake (Usa) -:-
22:00New York Red Bulls (Usa) – Nashville SC (Usa) -:-
22:00St. Louis City (Usa) – Charlotte (Usa) -:-
23:12Cerro Porteno (Par) – Oriente Petrolero (Bol) -:-
00:00Talleres Cordoba (Arg) – Belgrano (Arg) -:-

WORLD: Friendly International Women

04:00New Zealand W – USA W -:-

WORLD: Club Friendly Women

13:00Gutersloh W (Ger) – Meppen W (Ger) -:-
13:00Slovacko W (Cze) – Trnava W (Svk) -:-
13:00Sparta Prague W (Cze) – Ferencvaros W (Hun) -:-
13:00Valerenga W (Nor) – Roa W (Nor) -:-
14:00Bayer Leverkusen W (Ger) – Andernach W (Ger) -:-
14:00Borussia Bocholt W (Ger) – SGS Essen W (Ger) -:-
14:00Freiburg W (Ger) – Young Boys W (Sui) -:-
14:00Hammarby W (Swe) – AIK W (Swe) -:-
14:00Potsdam W (Ger) – Slask Wroclaw W (Pol) -:-
14:30Feyenoord W (Ned) – Duisburg W (Ger) -:-
14:30UJ Krakow W (Pol) – UKS SMS Lodz W (Pol) -:-
16:30Ostrava W (Cze) – Olomouc W (Cze) -:-
00:00U.A.N.L.- Tigres W (Mex) – Bayern Munich W (Ger) -:-JAMB Result

Check JAMB Result 

Check and Confirm: How much is Dollar to Naira 

 

 

👉 Relocate to Canada Today!

Live, Study and Work in Canada. No Payment is Required! Hurry Now click here to Apply >> Immigrate to Canada

 

👇👇👇👇👇

Information is Power!

Don’t miss any valuable information or opportunity that can change your life, business, and family positively and permanently.

👇👇👇👇👇

Click here to subscribe!

For Latest updates on News, Scholarships, Jobs & Business Ideas, and Other Opportunities.

👍Advertise your business on InfoGuideNigeria.com!

From just N9,999 per month, you can advertise your products and services to over 1,500,000 monthly users on our website. Click here to read more.

 

 

Copyright Warning!

Contents on this website may not be republished, reproduced, or redistributed either in whole or in part without due permission or acknowledgment.
.
Proper acknowledgment includes, but not limited to (a) LINK BACK TO THE ARTICLE in the case of re-publication on online media, (b) Proper referencing in the case of usage in research, magazine, brochure, or academic purposes,.
.
All contents are protected by the Digital Millennium Copyright Act 1996 (DMCA).

.


The images, except where otherwise indicated, are taken directly from the web, if some images were inserted by mistake violating the copyright, please contact the administrator for immediate removal.

.
We publish all content with good intentions. If you own this content & believe your copyright was violated or infringed, please contact us  for immediate removal.

🤑 Start Making Money from home today!

👉 Get the correct FREE FOOTBALL PREDICTION TIPS and Guides today. Click here

.

🤑 Make Money now!

👉 Make money writing for us. Apply for Freelance writing jobs in Nigeria.

👉 Make Money as InfoGuideNigeria Advertising Agents, read more here

.

Emediong Ekpe

Emediong Ekpe is a graduate of English. A professional Sports journalist/analyst, and a spoken word artist. He is passionate about decimating information and putting smiles on people's faces via news writing.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button

It looks like you're using an ad blocker!

This website InfoGuideNigeria.com is maintained by the advertising revenue and we noticed you have ad-blocking enabled. Please disable Ad-Blocker