Thursday’s Match Football Results
EUROPE: Europa League – Qualification
18:00HJK (Fin) – Qarabag (Aze) 1:2
19:00Hacken (Swe) – Zalgiris (Ltu) 5:0
19:30Breidablik (Ice) – Zrinjski (Bih) 1:0
20:00BATE (Blr) – Sheriff Tiraspol (Mda) 2:2
20:00Dnipro-1 (Ukr) – Slavia Prague (Cze) 1:1
20:00Genk (Bel) – Olympiacos Piraeus (Gre) 1:1
20:00Ludogorets (Bul) – FC Astana (Kaz) 5:1
EUROPE: Europa Conference League – Qualification
18:00Aktobe (Kaz) – Sepsi Sf. Gheorghe (Rou) 0:1
18:00Lincoln Red Imps (Gib) – FC Ballkani (Kos) 1:3
18:00Pogon Szczecin (Pol) – Gent (Bel) 2:1
18:00Pyunik Yerevan (Arm) – Bodo/Glimt (Nor) 0:3
19:00APOEL (Cyp) – Dila Gori (Geo) 1:0
19:00Austria Vienna (Aut) – Legia (Pol) 3:5
19:00Brann (Nor) – Arouca (Por) 3:1
19:00Dyn. Kyiv (Ukr) – Aris (Gre) 3:1pen
19:00Ferencvaros (Hun) – Hamrun (Mlt) 2:1
19:00Gzira (Mlt) – Plzen (Cze) 0:2
👉 Relocate to Canada Today!
Live, Study and Work in Canada. No Payment is Required! Hurry Now click here to Apply >> Immigrate to CanadaRead Other News:
- 2022/23 UEFA Men’s Player of the Year award nominees announced
- Newcastle in advanced talks with Chelsea Top Player
- 2023 UEFA Men’s Coach of the Year award nominees announced
- Transfer News: Man United, Chelsea, Liverpool, City, Arsenal, Barca,, and More
19:00Levski Sofia (Bul) – H. Beer Sheva (Isr) 2:1
19:00Maccabi Tel Aviv (Isr) – AEK Larnaca (Cyp) 1:0
19:00Nordsjaelland (Den) – FCSB (Rou) 2:0
19:00Riga FC (Lat) – Twente (Ned) 0:3
19:30PAOK (Gre) – Hajduk Split (Cro) 3:0
19:45Midtjylland (Den) – Omonia (Cyp) 5:1
20:00Besiktas (Tur) – Neftci Baku (Aze) 2:1
20:00Hesperange (Lux) – Struga (Mkd) 2:1
20:00KA Akureyri (Ice) – Club Brugge KV (Bel) 1:5
20:00Neman (Blr) – Celje (Slo) 1:4
20:00Osijek (Cro) – Adana Demirspor (Tur) 3:2Information Guide Nigeria
20:00Partizani (Alb) – Valmiera (Lat) 1:0
20:00Trnava (Svk) – Lech Poznan (Pol) 3:1
20:15Maribor (Slo) – Fenerbahce (Tur) 0:3
20:15Rijeka (Cro) – B36 Torshavn (Fai) 2:0
20:45AZ Alkmaar (Ned) – FC Santa Coloma (And) 2:0
20:45Derry City (Nir) – Tobol (Kaz) 1:1pen
20:45Hearts (Sco) – Rosenborg (Nor) 3:1
20:45Luzern (Sui) – Hibernian (Sco) 2:2
21:00Debrecen (Hun) – Rapid Vienna (Aut) 0:5
21:00Partizan (Srb) – Sabah Baku (Aze) 3:0pen
ARGENTINA: Copa de la Liga Profesional
00:30Belgrano – Estudiantes L.P. 2:1
ARGENTINA: Reserve League – Second stage
00:00Platense 2 – Boca Juniors 2 0:3
00:00Talleres Cordoba 2 – Gimnasia L.P. 2 2:0
16:00Godoy Cruz 2 – Defensa y Justicia 2 1:0
00:00Atl. Tucuman 2 – Rosario Central 2 1:1
00:00Central Cordoba 2 – Newells Old Boys 2 1:1
ASIA: AFF Championship U23
11:00Cambodia U23 – Brunei U23 5:0
15:00Thailand U23 – Myanmar U23 3:0
BELARUS: Vysshaya Liga Women
14:00Vitebsk W – Dyussh-Polesgu W 8:0
16:00Belarus U19 W – FC Gomel W 4:0
BHUTAN: Premier League
14:00Thimphu City – Thimphu Raven 4:1JAMB Portal
BOLIVIA: League Cup
00:30Nacional Potosi – Vaca Diez 5:0
02:00Independiente Petrolero – Universitario de Vinto 1:1
👉 Relocate to Canada Today!
Live, Study and Work in Canada. No Payment is Required! Hurry Now click here to Apply >> Immigrate to CanadaBRAZIL: Serie B
00:00Londrina – Atletico GO 0:2
BRAZIL: Copa do Brasil
00:30Sao Paulo – Corinthians 2:0NYSC Portal
02:30Flamengo RJ – Gremio 1:0
BRAZIL: Copa do Brasil U20
20:00Remo U20 – SD Sparta U20 4:1
20:00Sampaio Correa U20 – Sao Paulo-AP U20 1:0
20:30Fluminense Piaui U20 – Pague Menos U20 2:2
21:00Porto Velho U20 – Galvez U20 4:1
CHILE: Chilean Cup
00:00U. Catolica – Colo Colo 0:0
02:30Coquimbo – Cobresal 0:2
COLOMBIA: Copa Colombia
01:00Aguilas – La Equidad 3:1pen
01:00Santa Fe – Dep. Cali 2:0pen
02:00Deportes Tolima – Petrolera 2:1penJAMB Result
02:00Pereira – Tigres 1:0
03:30Junior – Cucuta 2:2pen
DOMINICAN REPUBLIC: LDF – Winners stage
23:00Moca – Atlantico 4:1
23:00Vega Real – Universidad O&M 1:3
01:00Cibao – Atletico Pantoja 0:3
ECUADOR: Liga Pro – Second stage
23:30Mushuc Runa – Guayaquil City 3:0
02:00Orense – Gualaceo 2:0
21:00Libertad – Delfin 1:3
23:30U. Catolica – Aucas 2:2
ECUADOR: Serie B
01:00Buhos ULVR – Chacaritas 0:0
GERMANY: Junioren Bundesliga South
11:00Bayern U19 – Augsburg U19 4:1
HONDURAS: Liga Nacional – Apertura
03:00Real Sociedad – Olimpia 3:3
ICELAND: Division 2
21:00KFG Gardabaer – IR Reykjavik 3:5
INDIA: Calcutta Premier Division
11:30PostponedBhawanipore – Police AC -:-
11:30Mohammedan – Southern Samity 2:0
11:30PostponedNBP Rainbow AC – Wari -:-
INDIA: Durand Cup
11:30Jamshedpur – Indian Navy 1:0
14:30Bodoland FC – Army Red 1:2
IRAN: Persian Gulf Pro League
18:00Esteghlal F.C. – Malavan 1:0
JORDAN: Premier League
18:00Al Ahli – Sahab 3:3
20:30Al Jalil – Aqaba 0:0
KAZAKHSTAN: First Division
12:30Jas Qyran – Zhenis 0:1
14:00Turan – Ekibastuz 6:1
15:00FK Akzhayik – Akademiya Ontustik 1:2
16:00Taraz – Khan Tengri 2:1
KYRGYZSTAN: Premier Liga
14:00Muras United – Aldier 0:2
14:00Talant – Ilbirs 2:1
MEXICO: Liga de Expansion MX – Apertura
01:05Atlante – Atletico La Paz 3:0
05:05Correcaminos – Tapatio 2:2
MEXICO: Liga MX Women – Apertura
03:00Atl. San Luis W – Santos Laguna W 2:0
03:06Queretaro W – Puebla W 3:0
05:10Club Tijuana W – U.N.A.M.- Pumas W 3:2
MONGOLIA: Premier League
10:00Bayanzurkh Sporting – Khoromkhon 2:3
13:00Khaan Khuns-Erchim – Deren 0:0
NORTH & CENTRAL AMERICA: CONCACAF Central American Cup
00:00Miguelito – Verdes 4:0
02:00Herediano – Real Espana 3:2
04:00Xelaju – Independiente 1:3
OMAN: Professional League
15:45Sur Club – Al-Rustaq 1:1
18:10Al-Shabab – Al Nahda 1:1
PALESTINE: West Bank League
15:00PostponedAl Khaleel – Al Quds -:-
18:00Wadi Al-Nes – Shabab Club Al-Ubeidiya 1:0
PARAGUAY: Copa Paraguay
00:30Sol de America – Libertad Asuncion 0:3
PERU: Liga 1 – Clausura
00:30Carlos Mannucci – Cusco 0:0
01:00Deportivo Garcilaso – Sport Boys 3:0
03:30Alianza Lima – Sport Huancayo 1:0
22:15Binacional – Cesar Vallejo 1:0
22:15Grau – Sporting Cristal 2:3
PERU: Liga 2
18:00Ayacucho – Pirata 2:1
20:00PostponedAlfonso Ugarte – Union Huaral -:-
22:15Llacuabamba – Alianza Huanuco 3:2
QATAR: QSL
17:30Qatar SC – Al-Gharafa 4:4
19:30Al Markhiya – Al Rayyan 0:1
ROMANIA: Romanian Cup – Qualification
16:30Ramnicu Valcea – Mioveni 0:5
16:30Vedita Colonesti – FC Arges 1:2
RUSSIA: FNL 2 – Division A Silver – Fall Season
16:00Chertanovo M. – Tekstilshtik 1:1
SAUDI ARABIA: Saudi Professional League
17:00Damac – Al Riyadh 2:2
20:00Al Khaleej – Al Ahli SC 1:3
SWEDEN: Division 2 – Norrland
19:00IFK Lulea – Notvikens IK 2:0
19:00Skelleftea – Storfors AIK 4:0
TAJIKISTAN: Vysshaya Liga
14:00Khujand – Istiqlol Dushanbe 0:2
TANZANIA: Ligi Kuu Bara
15:00Mtibwa Sugar – Simba 2:4
UKRAINE: Youth League
11:00Zorya U19 – Oleksandriya U19 0:1
12:00LNZ Cherkasy U19 – Zhytomyr U19 4:3
UKRAINE: Championship Women
10:00Veres-Rivne W – Vorskla Poltava W 0:9
USA: USL Championship
03:00San Antonio – Rio Grande 2:1
04:00Orange County SC – Pittsburgh 1:0
USA: MLS Next Pro
01:00Chicago Fire II – New York City II 3:2pen
USA: NISA
00:00Flower City Union – Club de Lyon 1:1
WORLD: Friendly International
12:30Switzerland U17 – Scotland U17 2:3
15:30Iceland U17 – Uzbekistan U16 2:0
17:30Croatia U17 – Hungary U17 1:0
WORLD: Club Friendly
14:00CancelledLevante (Esp) – Olympiacos Piraeus (Gre) -:-
16:00Litex Lovech (Bul) – Strumska Slava (Bul) 1:1
17:30Hadzici (Bih) – Al-Kharitiyath (Qat) 0:0
18:00Lavagnese (Ita) – Sestri Levante (Ita) 1:4
18:30UD Ibiza (Esp) – Sabadell (Esp) 1:2
19:00Cerdanyola (Esp) – Prat (Esp) 1:2
19:15Caravaca (Esp) – Bullense (Esp) 2:0
19:30Lenense (Esp) – Real Aviles (Esp) 1:1
20:00Guadalajara (Esp) – Atl. Madrid B (Esp) 0:1
20:00Marchamalo (Esp) – Academia Albiceleste (Esp) 2:2
20:00Sligo Rovers (Irl) – Treaty United (Irl) 2:0
21:00Lanzarote (Esp) – Mensajero (Esp) 3:2pen
WORLD: Friendly International Women
10:00Montenegro U19 W – Kosovo U19 W 1:4
Check JAMB Result
Check and Confirm: How much is Dollar to Naira